Vuelta a Castilla y León

Clasificaciones completas

 RidersEquiposHorario
1Jonathan Hivert
Direct Energie
Direct Energie11h 48' 28''
2Jaime Rosón
Caja Rural
Caja Rural+38''
3Henrique Casimiro
Efapel
Efapel+55''
4Richard Carapaz
MOVISTAR
MOVISTAR+1' 04''
5Federico Figueiredo
Sporting
Sporting+1' 08''
6Óscar Sevilla
Medellín
Medellín+1' 09''
7António Carvalho
W52 2
W52 2+1' 14''
8Joaquim Silva
W52 2
W52 2+1' 19''
9Jesús Del Pino
Efapel
Efapel+1' 28''
10Rodolfo Torres
Androni Giocattoli
Androni Giocattoli+1' 30''
11Alessio Taliani
Androni Giocattoli
Androni Giocattoli+1' 30''
12Mikel Bizkarra
Euskadi
Euskadi+1' 37''
13Iván Ramiro Sosa
Androni Giocattoli
Androni Giocattoli+1' 39''
14Sergio Pardilla
Caja Rural
Caja Rural+1' 45''
15Davide Rebellin
Kuwait
Kuwait+1' 52''
16Romain Sicard
Direct Energie
Direct Energie+1' 56''
17Egor Silin
RP - Boavista
RP - Boavista+2' 00''
18Cristhian Montoya
Medellín
Medellín+2' 05''
19Dmitriy Strakhov
Lokosphinx
Lokosphinx+2' 19''
20Omar Mendoza
Bolivia te Espera
Bolivia te Espera+2' 21''
21Pablo Guerrero
RP - Boavista
RP - Boavista+2' 25''
22Jahir Pérez
Sapura
Sapura+2' 27''
23Álvaro Trueba
Efapel
Efapel+2' 35''
24Fabricio Ferrari
Caja Rural
Caja Rural+2' 42''
25Mateo García
Efapel
Efapel+2' 49''
26Lilian Calmejane
Direct Energie
Direct Energie+2' 54''
27César Fonte
LA - Metalusa
LA - Metalusa+2' 56''
28Óscar Sánchez
Strongman
Strongman+2' 59''
29Alexander Vdovin
Lokosphinx
Lokosphinx+3' 00''
30Antonio Pedrero
MOVISTAR
MOVISTAR+3' 04''
31Dáyer Quintana
MOVISTAR
MOVISTAR+3' 06''
32Sergey Shilov
Lokosphinx
Lokosphinx+3' 19''
33Awet Gebremedhin
Kuwait
Kuwait+3' 23''
34Daniel Turek
Israel Academy
Israel Academy+3' 23''
35Egan Bernal
Androni Giocattoli
Androni Giocattoli+3' 23''
36Aristóbulo Cala
Strongman
Strongman+3' 23''
37César Paredes
Medellín
Medellín+3' 37''
38Andrea Vendrame
Androni Giocattoli
Androni Giocattoli+3' 49''
39Alexander Evtushenko
Lokosphinx
Lokosphinx+3' 59''
40Sérgio Paulinho
Efapel
Efapel+4' 04''
41Samuel Blanco
LA - Metalusa
LA - Metalusa+4' 08''
42Domingos Gonçalves
RP - Boavista
RP - Boavista+4' 12''
43Beñat Txoperena
Euskadi
Euskadi+4' 23''
44Víctor Niño
Sapura
Sapura+4' 24''
45Ibai Salas
Burgos
Burgos+4' 38''
46Gilver Zurita
Bolivia te Espera
Bolivia te Espera+4' 43''
47Óscar Quiroz
Burgos
Burgos+5' 05''
48Nuno Bico
MOVISTAR
MOVISTAR+5' 20''
49Jóni Brandão
Sporting
Sporting+5' 20''
50Luís Gomes
RP - Boavista
RP - Boavista+5' 30''
51Juan Ignacio Pérez
W52 2
W52 2+5' 34''
52Róbigzon Oyola
Medellín
Medellín+6' 19''
53Didier Sastoque
Strongman
Strongman+6' 29''
54José Manuel Gutiérrez
Kuwait
Kuwait+6' 30''
55Rafael Reis
Caja Rural
Caja Rural+6' 34''
56Dmitry Sokolov
Lokosphinx
Lokosphinx+6' 39''
57Pablo Torres
Burgos
Burgos+6' 39''
58Daniel Rozo
Strongman
Strongman+7' 08''
59Hugo Sancho
LA - Metalusa
LA - Metalusa+7' 12''
60Perrig Quémeneur
Direct Energie
Direct Energie+7' 20''
61Garikoitz Bravo
Euskadi
Euskadi+7' 23''
62Bryan Nauleau
Direct Energie
Direct Energie+7' 35''
63Tyler Williams
Israel Academy
Israel Academy+8' 07''
64Daniel Mestre
Efapel
Efapel+8' 27''
65Carlos Jiménez
Bolivia te Espera
Bolivia te Espera+8' 34''
66João Rodrigues
W52 2
W52 2+8' 39''
67Ángel Sánchez
W52 2
W52 2+8' 43''
68Mattia Cattaneo
Androni Giocattoli
Androni Giocattoli+8' 45''
69Bruno Silva
Efapel
Efapel+8' 50''
70Daniel Sánchez
RP - Boavista
RP - Boavista+8' 55''
71Steven Calderón
Strongman
Strongman+8' 56''
72Iván Martínez
Bolivia te Espera
Bolivia te Espera+9' 08''
73Aitor González
Euskadi
Euskadi+9' 21''
74Carlos Barbero
MOVISTAR
MOVISTAR+10' 25''
75Daniel Freitas
W52 2
W52 2+10' 35''
76Eduard Prades
Caja Rural
Caja Rural+10' 35''
77Diego Rubio
Caja Rural
Caja Rural+10' 35''
78Brayan Ramírez
Medellín
Medellín+10' 35''
79David Arroyo
Caja Rural
Caja Rural+10' 50''
80Thomas Voeckler
Direct Energie
Direct Energie+10' 51''
81Roberto González
Strongman
Strongman+10' 52''
82Filipe Cardoso
RP - Boavista
RP - Boavista+10' 58''
83Marcos Jurado
Burgos
Burgos+11' 32''
84Marco Frapporti
Androni Giocattoli
Androni Giocattoli+11' 40''
85Rafael Silva
Efapel
Efapel+11' 46''
86Héctor Carretero
MOVISTAR
MOVISTAR+13' 22''
87Miguel Ángel Benito
Caja Rural
Caja Rural+13' 25''
88Guillaume De Almeida
LA - Metalusa
LA - Metalusa+13' 37''
89Tony Hurel
Direct Energie
Direct Energie+13' 40''
90Walter Vargas
Medellín
Medellín+15' 36''
91Jason Christie
Sapura
Sapura+15' 49''
92Axel Costa
Kuwait
Kuwait+16' 22''
93Carlos Amurrio
Bolivia te Espera
Bolivia te Espera+16' 24''
94Mihkel Räim
Israel Academy
Israel Academy+17' 04''
95Luis Enrique Lemus
Israel Academy
Israel Academy+17' 08''
96Luís Afonso
LA - Metalusa
LA - Metalusa+17' 14''
97Juan Esteban Arango
Medellín
Medellín+17' 33''
98Adrián González
Euskadi
Euskadi+17' 56''
99Luís Fernandes
Sporting
Sporting+18' 41''
100Jason Lowndes
Israel Academy
Israel Academy+18' 43''
101Marvin Angarita
Bolivia te Espera
Bolivia te Espera+19' 45''
102Julian Barrientos
Bolivia te Espera
Bolivia te Espera+20' 13''
103Eloy Teruel
Sapura
Sapura+20' 28''
104Edwin Torres
Kuwait
Kuwait+20' 34''
105Shaun-Nick Bester
Sporting
Sporting+25' 02''
106Artem Samolenkov
Lokosphinx
Lokosphinx+25' 17''
107Fabrice Jeandesboz
Direct Energie
Direct Energie+32' 41''
108Roy Goldstein
Israel Academy
Israel Academy+34' 46''